Z Władzami KOWR o kompleksowym urządzaniu obszarów wiejskich

Z Władzami KOWR o kompleksowym urządzaniu obszarów wiejskich

Z Władzami KOWR o kompleksowym urządzaniu obszarów wiejskich

Warszawa 14.12.2020 r.

W dniu 14.12.2020 r. w siedzibie głównej Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) odbyło się spotkanie dotyczące roli tej instytucji w realizacji mechanizmu Kompleksowego Urządzania Obszarów Wiejskich (KUOW), opracowanego w 2018 roku przez zespół ekspertów z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach oraz Sekcji Geodezji Rolnej i Leśnej Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: Małgorzata Gośniowska-Kola – Dyrektor Generalny KOWR, Krzysztof Jurgiel – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Lidia Kostańska – Dyrektor Departamentu Spraw Ziemskich Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dr hab. inż. Jacek Pijanowski, prof. UR – prezes TROW oraz Tadeusz Kuryłowicz – wieloletni dyrektor Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Białymstoku oraz Przewodniczący Sekcji Geodezji Rolnej SGP.

Spotkanie miało na celu zaprezentowanie koncepcji KUOW oraz dyskusję zasad jej wdrażania w Polsce po roku 2023. Kolejne spotkanie w szerszym gronie zaplanowano na styczeń 2021 roku.